האם תהית אי פעם כיצד פועלת בקרת שערים? יתכן שלא היית בטוח לגבי סוג מערכת בקרת שערים לשער שאתה זקוק לה. במאמר זה נדון בסוגים השונים של בקרת גישה וכיצד הם פועלים. ישנם שלושה סוגים עיקריים של מערכות בקרת גישה: פיזית, מרוחקת ואוטומטית. כניסה פיזית היא הסוג הנפוץ ביותר, ועליך להיות בעל מפתח פיזי או מכשיר כדי לגשת לשער. כניסה מרחוק מאפשרת רק לאנשים או לרכבים המוסמכים להיכנס. כניסה אוטומטית משתמשת בחיישני תנועה או לחץ כדי לאפשר כניסה מבוקרת, והיא מועילה יותר לנוחות מאשר לביטחון.

מהי בקרת שערים?

אם אתה הבעלים של נכס עם כניסה מגודרת, בקרת שערים היא דרך נהדרת להבטיח שרק אנשים מורשים יוכלו להיכנס לנכס. בקרת שערים היא גם דרך מצוינת להגן על הנכס שלך מפני מבקרים לא רצויים. מערכת זו תאפשר רק לאנשים שאתה רוצה להיכנס לנכס ולשמור על הדיירים שלך בטוחים. זה יכול להיות מותקן בכל כניסה, בין אם זה עבור מכוניות או הולכי רגל. אתה יכול אפילו לקבוע מי יכול להיכנס לנכס על ידי הגשת בקשה לגישה.

בקרת שערים יכולה להתמודד גם עם הולכי רגל וגם עם כלי רכב, מה שאומר שיש צורך בפחות אנשי ביטחון. בעזרת הטכנולוגיה תוכלו גם לבטל את הצורך בשני שומרים, מה שאומר שתוכלו להתרכז בטיפול בכל בעיה. זה יכול למנוע טיעונים מיותרים או תורים. מבקרים קבועים אוהבים להתווכח, אבל הם לא יעשו את זה עם שער אוטומטי. הם עדיין יקומו ויצעקו על הצוות, אבל לא תצטרך לדאוג שמישהו יעבור.

אפשרות פופולרית נוספת לבקרת גישה לשער היא כניסה סלולרית. טכנולוגיה זו מבטלת קודים שלא נשמעו ומפתחות אבודים. יתרון נוסף של כניסה סלולרית הוא שהוא תואם לסוגים רבים ושונים של טלפונים, ולרוב האנשים בימינו יש סמארטפון. טכנולוגיה זו הפכה פופולרית יותר ויותר, אך עדיין תצטרך לפקוח עין על אנשים שאין להם סמארטפונים. למרבה המזל, לטכנולוגיית הכניסה הסלולרית יתרונות רבים לאבטחה.

מהם הסוגים של בקרת שערים?

מטרתה של בקרת שערים היא להגביר את הנוחות והאבטחה של עסק. המערכת כוללת מערכת בקרה מרכזית וכוללת רכיבים שונים כולל כרטיס גישה, קורא, אסימונים ותוכנה ייעודית. רכיבים אלה מאפשרים למערכת לשלוט בשערים ולפתוח אותם עבור אנשי צוות מורשים. הם עשויים להיות אלקטרוניים או מכניים בעיצוב יכול לבוא במגוון של חומרים, כגון עץ, מתכת או פלסטיק.

בקרת שערים לוח מקשים מאפשרת רק למבקרים מורשים להיכנס לנכס ויכולה לחסוך זמן לצוות הנכס שלך. עם זאת, לוחות מקשים לא יכול להיות קל מאוד לשימוש כאשר חונה ברכב. יתר על כן, לוחות מקשים הם לעתים קרובות קטנים ועשויים להיות קשים לשימוש מרכב. במצבים כאלה, מערכות לוח מקשים עשויות להתאים יותר לבקרת גישה להולכי רגל. בנוסף, הם אינם מציעים שיטת כניסה לגיבוי.

מערכת כניסה טלפונית היא הטובה ביותר עבור קהילות מגודרות גדולות ודומה לאינטרקום. במערכת טלפון, התושב יכול להעניק או למנוע גישה לאורחים או למבקרים. עם זאת, למערכות אלה אין יכולות מתקדמות של מערכת אינטרקום. הם דורשים קוד סיכה ואינם יעילים בשליטה על גישה לא מורשית. מערכות אלה לרוב אינן יקרות ויכולות לחסוך כסף לעסק שלך. אבל הם עושים את השער מאובטח יותר על ידי הפחתת הסיכון של פריצות.

כיצד פועלות מערכות בקרת גישה לשער?

הסוג הנפוץ ביותר של בקרת שערים הוא כניסת סיכה, שבה מבקר מזין קוד סיכה, שמאומת לאחר מכן. אמנם זו שיטת שליטה נוחה וקלה, אך יש לה כמה חסרונות. סיכות נשכחות לעתים קרובות בקלות, ושיתוף בהן עלול לגרום לגישה לא מורשית. מערכת הדורשת מחשב באתר יכולה להיות בעייתית. חוץ מזה, יש סיכוי שאדם אחד ישתף את הקוד עם אדם אחר ויגרום להפרת אבטחה.

אחד היתרונות העיקריים של בקרת שערים הוא שהיא תואמת להולכי רגל וכלי רכב. משמעות הדבר היא כי מאבטח יחיד יכול לפקח על שטח גדול יותר מאשר כמה. כל עוד מאבטח יחיד בתפקיד, מערכת בקרת שערים לשער תעשה את עבודתה. המאבטחים יכולים להישאר במרכז הבקרה ולטפל בבעיות ככל שהם מתעוררים. היתרון של מערכת זו הוא בכך שהיא יכולה להפחית את הצורך במאבטחים, שכן האימות נעשה באופן אלקטרוני.

מערכת בקרת גישה יכולה להיות פשוטה או מתוחכמת, בהתאם לצרכים של נכס. כדי למנוע גישה לא רצויה לנכס, בקרת שערים פועלת על ידי סקירת האישורים של כל אדם. אישור זה יכול להיות כרטיס מפתח, פוב או טביעת אצבע. זה יכול להיות גם חיישן ממוקם ברכב. לחלופין, ניתן להשתמש במכשיר כדי לעקוב אחר תנועתו של אדם ולשלוח הודעה.