אם אתה כבר שוקל לקבל דרכון פורטוגלי, אתה בטח תוהה מה זה, איך להשיג אחד, ומה אתה יכול לעשות עם זה. שאלות אלה עשויות להיות במוחם של אינספור מטיילים. למרבה המזל, מאמר זה יענה על שאלות אלה ועוד. הדרכון הפורטוגלי הוא פיסת ניירת נסיעות יקרת ערך והזדמנות נהדרת לנסוע למדינות רבות ברחבי העולם. המשך לקרוא כדי ללמוד עוד על הדרכון היפה והשימושי הזה!

מהו דרכון פורטוגלי?

דרכון פורטוגלי הוא מסמך רשמי שהונפק לאזרח פורטוגל לנסיעות בינלאומיות. הדרכון נושא כרטיס מיוחד המכונה כרטיס אזרח המאפשר לך לנוע בחופשיות ולהתגורר בכל מדינה חברה באיחוד האירופי, האיחוד האירופי או האיחוד השוויצרי. הכרטיס גם מאפשר לך לנסוע ולעבוד שורה של מדינות אחרות. לאזרח פורטוגל יש אפשרות להגיש בקשה לדרכון של האיחוד האירופי, אך רוב האנשים בוחרים במקום זאת בדרכון שוויצרי.

לדרכון הפורטוגלי הסטנדרטי תוקף של 5 שנים, ויש דרכון חלופי של שישה חודשים לאזרחים שאיבדו את שלהם. לא ניתן לחדש דרכון שפג תוקפו; יש להגיש בקשה חדשה. חידוש דרכון למבוגרים אפשרי שישה חודשים לפני תאריך התפוגה שלו, בתנאי שיש לך כרטיס אזרח ודרכון נוכחי. אם אתם מתכננים לנסוע לחו ' ל, הדרכון הנוכחי ישמש מסמך נסיעה תקף לאשרות עתידיות.

ישנן שתי דרכים להגיש בקשה לאזרחות בפורטוגל: באמצעות נישואין או מלידה. במהלך תושבותך בפורטוגל, עליך להיות נשוי לאזרח פורטוגלי לפחות שלוש שנים, וחייב לגור עם בן / בת הזוג שלך לפחות שלוש מאותן שנים. אמנם אתה חייב להיות אזרח פורטוגל כדי להגיש בקשה לדרכון פורטוגלי, אך אינך צריך שיהיה לך דרכון פורטוגלי כדי לחיות ולעבוד בפורטוגל. לחלופין, אתה יכול להגיש בקשה לכרטיס אזרח פורטוגלי במקום זאת. שתי האפשרויות ייהנו לך, במיוחד אם אתה רוצה לנסוע לחו ל לעתים קרובות.

איך יודעים שיש זכאות לדרכון פורטוגלי?

אם אתה תוהה כיצד לדעת זכאות לדרכון פורטוגלי, קרא מאמר זה! זה הצעד החשוב ביותר להשיג את הדרכון החדש שלך! תזדקק לתעודת לידה פורטוגזית מתורגמת, ומסמך המוכיח את הידע שלך בבקיאות בשפה הפורטוגזית. תזדקק גם לתעודה בשפה הפורטוגזית ולרישום פלילי, אם יש לך. אתה יכול גם לבקש משירות תרגום מקצועי לקבלת סיוע. הנה כמה דרישות נפוצות:

אם אתה שוקל להגיש בקשה לדרכון פורטוגלי, המצב הנוכחי שלך הוא כנראה גורם מכריע עצום. קיום קרובי דם פורטוגזיים יעזור לך מאוד במסע שלך להיות אזרח פורטוגל. כמו כן, אם אתה יהודי ספרדי שברח מחצי האי האיברי, אתה יכול להשיג דרכון פורטוגלי אם אתה צאצא של העם היהודי. מסלולים נפוצים אחרים לאזרחות כוללים:

תצטרך גם להוכיח את האתניות שלך כדי להשיג דרכון. ניתן להשיג אזרחות פורטוגלית באמצעות תוכנית ויזת הזהב. אנשים שמשקיעים במקרקעין בפורטוגל מקבלים אוטומטית את האזרחות. אפשר גם להיות אזרח אם אתה גר בפורטוגל 6 שנים. במהלך תקופה זו תצטרך לדבר בשפה הפורטוגזית ולדעת את השפה הפורטוגזית. לבסוף, תצטרך לעבור בדיקת רקע פלילי, ואתה תהיה זכאי להגיש בקשה לדרכון פורטוגלי.